باز سازی ساختمان

بازسازی داخلی و خارجی ساختمان

بازسازی خارجی(طراحی و اجرای نمای ساختمان)
بازسازی دیوار(رنگ و نقاشی، کاغذ دیواری، دیوار پوش، چوب، کاشی دیواری)
بازسازی درب و پنجره(تعویض درب و پنجره معمولی با دوجداره)
باز سازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی خارجی(طراحی و اجرای نمای ساختمان):

از بارزترین مشخصه های هویت شهر نمای ساختمانها میباشد که باید همگون با نما و بافت ساختمانهای مجاور طراحی شود.

از جمله مواردی که باید در طراحی نما به آن توجه کرد:

– زیبایی و چشم نواز شدن پوسته بیرونی ساختمان
– امکان استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از اتلاف آن
– ایجاد یک لایه پوسته مقاوم برای بالا بردن عمر ساختمان

مصالح قابل استفاده در نما:

– سنگ های طبیعی:

از نمونه سنگهای طبیعی مورد استفاده در نمای ساختمان، سنگ های آذرین و آهکی هستند که سنگهای آهکی به دلیل رگه دار بودن استحکام بالایی ندارند و معمولا چسبندگی خوبی به نمای ساختمان ندارند.

– نماهای کامپوزیت:

حاصل از ترکیب چند نوع ماده هستند که ترکیب این مواد مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به اجزای تکمیل دهنده آن را دارند.

– نماهای شیشه ای:

شیشه ها جز مواد جدا نشدنی از ساختمان محسوب میشوند. ظهور شیشه های رفلکس و استفاده از آنها در ساختمانها امکان استفاده حداکثر از روشنایی طبیعی خورشید را فراهم آورده است.

– نماهای آجری:

آجرهای مورد استفاده در نمای ساختمان شامل آجرهای رسی و آجرهای شیلی میشوند که دارای ضریب انتقال حرارتی پایینی هستند و در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری میکنند.

– نماهای رومی:

در این نماها از سنگهای طبیعی و گاهی اوقات از سیمان استفاده میشود. سبک طراحی کلاسیک آنها باعث شکوه و زیبایی منحصر به فرد ساختمان میشود.

– نماهای ترکیبی:

ترکیبی از چند نوع مصالح مختلف هستند.

– نماهای بایرامیکس:

نوعی از پوشاننده ها هستند که برای نماهای داخلی و خارجی استفاده میشوند و بر روی انواع مصالح مانند شیشه، رنگ، چوب، سیمان و غیره قابل اجرا هستند و پس از خشک شدن حالتی شبیه به سنگهای تزئینی پیدا میکنند.

– نماهای چوبی:

در نماهای چوبی از ترمو وود استفاده میشود که با اینکه سابقه زیادی در کشور ما ندارند اما جایگاه خود را به خوبی در نماهای ساختمان پیدا کرده و بسیار مورد توجه واقع شده است.

بازسازی دیوار(رنگ و نقاشی، کاغذ دیواری، د

یوار پوش، چوب، کاشی دیواری):

رنگ آمیزی:

رنگ آمیزی یکی از ساده ترین و بهترین روشها برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی، اداری و تجاری است. بنابراین بهتر است در انتخاب رنگ دیوار قسمتهای مختلف فضاهای داخلی حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و ایده آل در فضاهای داخلی خود داشته باشید، بنابر این لازم است برای انتخاب رنگ نکاتی را رعایت کنید:

۱- برای انتخاب رنگ دیوار ابتدا باید رنگ لوازم منزل خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رنگ دیوارها کنید.
۲- اگر تمایل دارید برای هر اتاق از رنگ مجزایی استفاده کنید، بهتر است فضای بین اتاقها نظیر راهرو ها و راه پله ها را با تنالیته ای از رنگ خاکستری رنگ آمیزی کنید.
۳- اگر تمایل دارید رنگ تمام قسمتها هماهنگ باشد، برای جلوگیری از یکنواخت شدن رنگ بهتر است تنالیته و طیف های متفاوتی از رنگ را در قسمت های مختلف فضاهای داخلی به کار ببرید.
۴- اگر فضای داخلی شما کوچک است و تمایل دارید فضای شما بزرگتر و روشنتر به نظر برسد، بهتر است از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید.
۵- اگر برای رنگ آمیزی دیوارها از رنگهای درخشان و یا تیره استفاده کردید، بهتر است برای آستری و بتونه زیر کار را هم از همان رنگ  استفاده کنید.
۶- میتوانید با رنگ آمیزی دیوار و سقف با رنگ های خنثی، نقص های معماری را از نظر بصری برطرف کنید.
۷- برای بلند تر به نظر رسیدن ارتفاع دیوارها، رنگ آمیزی دیوار تا سقف را به صورت یکنواخت ادامه دهید. اگر سقف منزل شما دارای لبه ای برجسته و حاشیه تزیینی است میتوانید این لبه ها را به رنگ دیوار رنگ آمیزی کنید.
۸- برای کوتاهتر به نظر رسیدن دیوارها میتوانید دیوارها را تا ۲۰ یا ۳۰ سانتیمتر مانده به سقف رنگ آمیزی کنید و باقیمانده دیوارها را  به کمک نوارهای تزیینی بپوشانید و یا باقیمانده دیوار را به رنگ سقف رنگ آمیزی کنید. با تیره کردن سقف نیز دیوارها کوتاهتر به نظر میرسند.

انواع رنگ دیوار:

– رنگ روغنی:

رنگ های روغنی با پایه مواد نفتی هستند که با حلال هایی نظیر تینر رقیق و اجرا میشوند. در دو نوع براق و مات در بازار موجود هستند و مدت زمان خشک شدن و بوی آنها نسبت به انواع دیگر رنگ های دیوار بیشتر میباشد. این نوع رنگ ها قابل شست و شو میباشند و عمر مفید بیشتری نسبت به انوع مشابه خود دارند.

-رنگ اکرلیک:

رنگ های اکرلیک با پایه آب هستند و برای رقیق کردن و اجرای آن از آب استفاده میشود. مدت زمان خشک شدن این نوع از رنگ ها نسبت به رنگهای روغنی بسیار کم میباشد (۸ ساعت) و از دیگر مزایای آن میتوان به بوی بسیار بسیار کم و طیف رنگی وسیع آن اشاره کرد. این نوع رنگ دارای قابلیت شست و شو میباشد ولی عمر مفید آن نسبت به رنگ روغنی کمتر میباشد.

-رنگ های مولتی کالر:

رنگ مولتی کار رنگی است با طیف های گوناگون یک یا چند رنگ به صورت همزمان. از مزایای آن میتوان به مدت زمان کوتاه خشک شدن آن(۲ ساعت)، عدم بوی نامطبوع و هزینه پایین اجرای آن اشاره کرد.

-رنگ پلاستیک:

نوع دیگری از رنگ های حلال با آب هستند. از مزایای آن میتوان به عدم بوی نامطبوع و هزینه کمتر اجرای آن نسبت به انواع مشابه خود اشاره کرد. لازم به ذکر است که این نوع رنگ قابلیت شست و شو ندارد.

چوب

:

گاهی اوقات فکر میکنیم که دکوراسیون داخلی منزلمان بی عیب و نقص است ولی دقیقا زمانی که حس میکنیم همه چیز در جای خود قرار گرفته است، تازه یادمان می افتد که انگار دیوارها بی روح و بی معناست و رنگ آمیزی بکنواخت آن طراحی را خراب کرده است. ما در این مطلب به شما میگوییم که یکی از راه های موفقیت در دکوراسیون داخلی رسیدگی به جزییات دیوارها است.
اولین سوالی که در زمینه طراحی دیوار ها مطرح میشود این است که هدفتان از این طراحی چیست؟
آیا صرفا میخواهید جنبه زیبایی داشته باشد یا نیاز دیگری را در منزل شما برطرف میکند؟
چوب یکی از مصالحی است که میتواند همزمان تمام نیازهای شما را برطرف کند.هم میتواند در اتاق نشیمن و نهار خوری دیده شود و هم در اتاق خواب و این بستگی به سلیقه شما دارد.
همانطور که میدانیم چوب یکی از گرمترین و پر انرژی ترین مصالحی است که در طراحی و دکوراسیون داخلی و حتی نمای ساختمان به کار میرود.
چوب در بین اقشار مردم به عنوان یک متریال محبوب شناخته میشود و حس زندگی برخواسته از آن باعث شده تا نظر عامه مردم نسبت به این متریال مثبت باشد.

دیوار پوش پارچه ای:

دیوار پوش پارچه ای از الیاف طبیعی است که مانند کنف بافته میشود. در این نوع پوشش دیوار، هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمیشود و سازگار با محیط زیست است. دیوار پوشهای پارچه ای دارای عمر مفید طولانی تری نسبت به رنگ و کاغذ دیواری است. همچنین نصب و اجرای آن بسیار سریعتر از رنگ و کاغذ دیواری است.
دیوار پوش پارچه ای دارای قابلیت هماهنگی با دکوراسیون و مبلمان میباشد و دارای خاصیت آگوستیک (عایق صدا) است.

دیوارپوش پی وی سی:

پوششی دکوراتیو و مقاوم در برابر نفوذ آب و جذب آلودگی، بسیار با دوام و دارای قابلیت تمیز شوندگی است. به همین جهت پوشش پی وی سی برای مکانهای شلوغ و پر رفت و آمدکه باعث تخریب زود هنگام پوشش دیوار و تولید آلودگی میشود بسیار مناسب است.
دیوار پوشهای پی وی سی در طرح، بافت، رنگ و ابعاد گوناگون طراحی و اجرا میشود، همچنین در روشهای ساخت نوین، امکان چاپ طرح های متنوع بر روی دیوار پوشهای پی وی سی را فراهم می آورد.
هزینه اولیه دیوار پوشهای پی وی سی نسبت به رنگ یا کاغذ دیواری بیشتر است اما به علت دوام و کیفیت بالا این پوشش در زمان طولانی نسبت به رنگ و کاغذ دیواری عمر مفیدی در حدود ده سال داشته و در نهایت توجیح اقتصادی بالاتری نسبت به پوشش های دیوار مشابه را دارد.
دیوار پوش های پی وی سی هیچ گونه محدودیتی برای استفاده ندارند و برای تمامی فضاها مانند آشپزخانه، حمام، اتاق های نشیمن و خواب و مکانهای پر رفت و آمد مانند مدارس و همچنین فضاهای درمانی مانند بیمارستان بسیار مناسب است.

دیوار پوش چرمی:

دیوار پوش چرمی از پانل های سه بعدی با روکش چرمی ساخته شده که دارای طرح و اشکال بسیار متنوعی میباشد. پوشش چرمی به علت داشتن متریالی زیبا و در عین حال مقاوم در برابر حرارت، صدا و آتش بسیار کاربردی میباشد. از پوشش های چرمی در سالنهای همایش، لابی هتل ها و برجها، مهد کودک و منازل استفاده میشود.

دیوار پوش سه بعدی(برجسته):

برای ایجاد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون داخلی فضاها میتوان از دیوار پوشهای سه بعدی به صورت برجسته استفاده نمود و با نور پردازی مناسب و ایجاد هایلایت جلوه منحصر به فردی را به فضاها بخشید. برای ساخت دیوار پوش سه بعدی از متریال متنوعی مانند کاغذ، پی وی سی،گچ و بتن استفاده میشود.
از مزایای استفاده از دیوار پوشهای سه بعدی میتوان به عایق بودن در برابر حرارت، صوت، نفوذ آب و وزن بسیار پایین آن میباشد.

دیوار پوش سنگی:

پوشش سنگی از قطعات متفاوت سنگ با جنس و رنگ های متنوع تشکیل شده است. برای تاکید بر قسمتی از دکوراسیون داخلی مانند دیوار پشت تلویزیون، شومینه و غیره میتوان از پوشش سنگهای نیمه قیمتی استفاده نمود. این پوشش دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه و خراشیدگی میباشد و طول عمر مفید بالایی دارد.
اگر چه سنگ عایق مناسبی برای حرارت نیست اما ایجاد پوسته دوم از هر جنسی بر روی دیوارها تاثیر چشمگیری بر روی کاهش تبادل حرارتی و صوت دارد.

کاغذ دیواری:

کاغذهای دیواری در طرح و رنگ های متنوعی در دکوراسیون داخلی فضاها مورد استفاده قرار میگیرد.
در نوع چاپی کاغذ دیواری ،چاپ هر طرحی با توجه به سلیقه افراد  امکانپذیر میباشد.کاغذ دیواری دارای قابلیت شستشو ،قابلیت برداشتن آسان،هزینه اقتصادی و سرعت بالا در اجرا میباشد.
از انواع کاغذ دیواری میتوان به کاغذ دیواری ضد زلزله، کاغذ دیواری قابل برداشت، کاغذ دیواری قابل شست و شو، کاغذ دیواری ال ای دی دار، کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری ضد امواج الکترو مغناطیس اشاره نمود.
کاغذ دیواری ضد زلزله از انواع نوین این دیوار پوشها است که علاوه بر زیبایی در مقاوم سازی دیوارها در برابر زمین لرزه نیز بسیار موثر است.
کاغذ دیواری قابل برداشت به عنوان دیوار پوش موقت شناخته میشودکه سطح طراحی ایده آل مستاجران را ارتقا داده است. در این نوع دیوار پوشها از چسب ویژه ای استفاده میشود تا به صورت دایمی به دیوار بچسبد و در عین حال در زمان جابجایی یا تعویض به راحتی و بدون زحمت جدا میشود.
کاغذ دیواری قابل شست و شو در مقابل جذب آب مقاوم بوده و سطح صیقلی آن باعث جلوگیری از جذب آلودگی و غبار محیط میشود.
در کاغذ دیواری های ال ای دی دار ،ال ای دی های به کار رفته به صورت کامل با کاغذ یکپارچه شده و هیچ ضخامتی به کاغذ اضافه نمیکند.
کاغذ دیواری سه بعدی از نظر جنس با کاغذهای معمولی تفاوتی ندارد اما طراحی آن به گونه ای است که طرح آن در فاصله حدودا سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر میرسد.

بازسازی درب و پنجره(تعویض درب و پنجره معمولی با دوجداره):

از زمان فرآیند نصب درب و پنجره یو پی وی سی به درک کاملی در خصوص امنیت ،کاهش مصرف انرژی و کاهش صدای بیرونی خواهید رسید و به اهمیت آن در دکوراسیون داخلی و بازسازی پی خواهید برد.

معرفی اجمالی درب و پنجره های یو پی وی سی:

-تاثیر شگرف پنجره های دوجداره در مهار آلودگی صوتی
-جلوگیری از هدر رفتن انرژی
-امنیت بالای پنجره در برابر سرقت
-ضد زنگ بودن پنجره
-تنوع در طرح
-سرعت بالای تولید و نصب در چند ساعت
-نصب پنجره دوجداره بدون تخریب
-آتش زا نبودن پنجره های دوجداره
-بهره وری از انرژی در استفاده از پنجره های دوجداره

باز سازی سرویس بهداشتی و حمام:

مراحل بازسازی کف حمام و سرویس بهداشتی:
-تخریب و بارگیری نخاله
-بررسی و چک کردن لوله های آب و فاضلاب و تعمیر یا تعویض آنها
-کف سازی و زیر سازی با شیب بندی مناسب
-عایق بندی کف و دیوارها
-نصب و عایق بندی سنگ توالت
-کاشی کاری کف،دیوار و بند کشی
هر کدام از مراحل فوق دارای جزییات فنی و مهمی بوده که توجه به آنها بسیار ضروری است.
جهت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به نکات زیر توجه کنید:

الویت بندی کنید:

ابتدا یک لیست از موارد ضروری که بایستی هزینه شما صرف آن شود تهیه کنید تا اولا هزینه اضافی نکنید و ثانیا هزینه شما صرف موارد بیهوده نشود. الویت شما باید خرابی ها باشند.اگر دیوار شما ترک خورده یا کاشی ها شکسته است، اگر سنگ دستشویی شکسته و یا وان حمام فرسوده شده است، اگر شیر آلات شما زنگ زده و غیر قابل استفاده هستند، اگر لوله ها گرفته و نیاز به تعویض لوله کشی دارید،همه را یادداشت کرده و الویت بندی کنید.

به رنگ ها توجه کنید:

معمولا هنگام ساخت خانه فضای کمی را به سرویس های بهداشتی و حمام اختصاص میدهند لذا انتخاب رنگ مناسب برای سقف و دیواره های سرویس بهداشتی و حمام باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضاهای مذکور میشود.
همچنین استفاده از آیینه و کاغذ دیواری های ضد آب به صورت عمودی ، کمک شایانی به بزرگتر به نظر رسیدن سرویسهای بهداشتی و حمام میکند. برای بزرگتر به نظر رسیدن سرویسهای بهداشتی و حمام و ایجاد حس آرامش معمولا از رنگهای ملایم با زمینه سفید استفاده میکنند.

خرابی ها را تعمیر کنید:

یکی دیگر از نکاتی که با رعایت آن میتوانید هزینه کمتری صرف کنید، تعمیر کردن خرابی ها به جای تعویض آنها است. به طور مثال میتوانید قسمتی از کاشی های شکسته را با هزینه کمتر تعمیر کنید یا وان های فلزی حمام را رنگ کرده و جلا دهید و یا لوله های سالم و فرسوده را با پوششهای مناسب بپوشانید و از تعویض آنها خودداری کنید.

استفاده از کابین حمام شیشه ای:

اگر حمام و سرویس بهداشتی شما از هم مجزا نیستند، استفاده از کابین شیشه ای گزینه بسیار خوبی است چرا که هم مدرن است و هم فضای حمام را بزرگتر از آنچه هست نشان میدهد.

محصولات رایان ابتکار

پوستر

برای انتخاب محصول مورد نظر خود بعد از مشاهده انواع محصولات ما در گالری تصاویر زیر، کد محصول مورد نظر خود را به متخصصان...

کاغذ دیواری

برای انتخاب محصول مورد نظر خود بعد از مشاهده انواع محصولات ما در گالری تصاویر زیر، کد محصول مورد نظر خود را به متخصصان...
آسمان مجازی رایان ابتکار

آسمان مجازی

برای انتخاب محصول مورد نظر خود بعد از مشاهده انواع محصولات ما در گالری تصاویر زیر، کد محصول مورد نظر خود را به متخصصان...

بازسازی خانه های کوچک

مروزه اکثرا بازسازی خانه های کوچک و کم جا برای افزایش فضای قابل استفاده و افزایش کارایی خانه است. خیلی از مواقع طراحی داخلی...

اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی هنر طراحی و ایجاد فضاهای داخلی با در نظر گرفتن دو فاکتور مهم زیبایی و کاربری است . مبحث زیبایی از  دیز باز...

انوع کابینت آشپزخانه

مروزه کابینت ها از مهمترین بخش های دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند  که دارای اهمیت زیادی مخصوصا برای خانم ها می باشد .کابینت ها...

بازسازی خانه های کوچک

مروزه اکثرا بازسازی خانه های کوچک و کم جا برای افزایش فضای قابل استفاده و افزایش کارایی خانه است. خیلی از مواقع طراحی داخلی...

خرید کاغذ دیواری

یکی از ملزومات طراحی و دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری است که به عنوان اولین و مناسب ترین دیوار پوش شناخته می شود. تنوع، زیبایی، سهولت...

اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی هنر طراحی و ایجاد فضاهای داخلی با در نظر گرفتن دو فاکتور مهم زیبایی و کاربری است . مبحث زیبایی از  دیز باز...

۰۹۱۲٢٧۶۴٧٨۴
٠٩٣٥٩٤١٦٥٠٣

برای مشاوره رایگان با رایان ابتکار تماس بگیرید.